نمایش نوار ابزار

کتاب ظهور نور:یکی از کتاب های خوبی که در زمینه مهدویت به رشته تحریر درآمده است کتاب شریف ” الشموس المضیئه فى الغیبه والظهور والرجعه” که تحت عنوان ظهور نور به فارسی ترجمه شده است تا فایده آن عام باشد.

چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴

یکی از کتاب های خوبی که در زمینه مهدویت به رشته تحریر درآمده است کتاب شریف ” الشموس المضیئه فى الغیبه والظهور والرجعه”  که تحت عنوان ظهور نور به فارسی ترجمه شده است تا فایده آن عام باشد.

در مقدمه کتاب آمده است:
کتاب شریف (الشموس المضیئه فى الغیبه والظهور والرجعه)- کتاب حاضر برگردان آن کتاب از عربى به فارسى است – در چهار باب:
الف- مسائل مربوط به قبل از غیبت صغرى
ب- مسائل مربوط به غیبت صغرى وکبرى تا زمان ظهور
ج- اتفاقات زمان ظهور
د- رجعت
تنظیم شده است که هر باب داراى فصلهاى متعددى است وبه آنچه لازم است که یک انسان معتقد به حضرت مهدى علیه السلام، درباره ى موضوع بداند، پرداخته است وبا استفاده از آیات وروایات، در رفع مشکلات وحل پیچیدگیهاى موضوع، تلاش نموده است.

مولف جلیل القدر این کتاب حضرت استاد شیخ العرفا آیت‏الله الاعظم علی پهلوانی تهرانی (سعادت‏پرور) از علمای صاحب نفس قم بودند که در سیزدهم رجب سال ۱۳۴۶ ه.ق در یکی از محله های قدیمی تهران چشم به جهان گشودند و در تاریخ  ۵ مرداد ۱۳۸۳ در شهر مقدس قم به رحمت حق پیوستند . زندگی نامه و روش سیر و سلوکی ایشان را می توانید با جستجو در اینترنت به راحتی به دست بیاورید . من تبرکا یک نکته لطیف از ایشان نقل می کنم .

آقا تعلقات خودتان را اینجا نیاورید

آقا شبی فرمودند: در عالم مکاشفه دیدم آمده اید اینجا و همه کفش هایتان را هم آورده لب تاقچه داخلی اطاق گذاشته اید و کفش هایتان هم خیلی براق بود.
بعد فرمودند : آقا اینها تعلقات شما است . تعلقاتتان را با خود به اینجا نیاورید.

دیدگاه ها