نمایش نوار ابزار

کارگاه آموزشی مهدویت در مسجد امام رضا علیه السلام تویسرکان برگزار شد.

پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴

به دعوت حجت الاسلام مهدی شرکائی  یک دوره کارگاه آموزشی مهدویت در مسجد امام رضا علیه السلام تویسرکان  و به منظور آشنایی بیشتر نمازگزاران با مهدویت و فلسفه انتظار در مسجد امام رضا این شهر  برگزار شد.
حضرت حجت الاسلام  والمسلمین بت شکن ، مدرس کارگاه با بیان اینکه امام زمان(عج) ذخیره الهی برای گسترش قسط و عدالت در سراسر جهان است، گفت: وقتی آن حضرت ظهور کند، امنیت، عدالت، وفور نعمت های الهی در زمین، صلح و صفا، برادری و مساوات در سطح جهان برقرار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هر کس بخواهد امام زمان خود را بشناسد، باید نخست خود را بشناسد، تصریح کرد: انتظار مثبت برای ظهور، یک حرکت مجاهدگونه است و انسان منتظر باید مانند انسان مجاهد باشد.
این کارشناس مسائل دینی انتظار منفی، تعیین وقت برای ظهور و مطابقت دادن علائم ظهور با حوادثی که اتفاق می‌افتد را از آسیب‌های معارف مهدویت دانست و گفت: عده‌ای از انسان‌ها در برابر ظهور حضرت حجت(عج) بی‌تفاوت، عده‌ای خوشحال از گناه و عده‌ای دیگر نیز با نام مهدویت مشوق گناه هستند.
وی همچنین توصیه حضرت در باب دعاها، زمینه های مهم برای ظهور، آسیب شناسی، موارد بیعت با امام، مکتب انتظار، گام به گام معارف مهدویت، آفات و موانع، مثلث ظهور، ویژگی های مردم عدالت خواه و غیره را مورد بحث و بررسی قرار داد.
دیدگاه ها