Learn more or give us feedback
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mehdisho/public_html/index.php:2) in /home/mehdisho/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Posts/Base.php on line 20
حجت الاسلام مهدی شرکائی در مراسم صبحگاه دانش آموزی دانش آموزان دبیرستان علامه حلی تویسرکان چنین عنوان کردند: – حجت الااسلام مهدی شرکایی
نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام مهدی شرکائی در مراسم صبحگاه دانش آموزی دانش آموزان دبیرستان علامه حلی تویسرکان چنین عنوان کردند:

سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸

حجت الاسلام مهدی شرکائی در جمع دانش آموزان علامه حلی تویسرکان چنین عنوان کردند:مسأله دفاع فرهنگی و علمی از کیان اسلام و جلوگیری منطقی از بدعتها و گمراهیها از ضروریات اسلام است و موجب پاداش های عظیم و محبوبیّت های بسیار بزرگ در پیش گاه خداوند خواهد شد؛ به طوری که پیامبرصلی ‌الله ‌علیه ‌و‌آله در مورد نگهبانی از حریم دین و حکومت اسلامی فرموده است: «یک شب نگهبانی از حریم حکومت اسلامی برتر از هزار شب عبادت که روزش را انسان روزه بگیرد می‌باشد.»

حضرت امام رضا علیه‌السلام در این راستا می‌فرماید: «عده ای از غالیان، اخباری را در مورد تشبیه به خدا و مسأله جبر در شأن ما به دروغ جعل کردند و با این بیهوده گوییها عظمت خدا را کوچک نمودند.

هر کس آنها را دوست بدارد با ما دشمنی نموده و هر کس آنها را دشمن بدارد با ما دوستی نموده است؛ هر کس با آنها رابطه برقرار سازد از ما بریده است و هرکس از آنها ببرد با ما پیوند برقرار نموده است، هرکس نسبت به آنها بی اعتنایی کند، به ما نیکی نموده و هرکس به آنها نیکی کند، به ما بی اعتنایی و جفا کرده است: هر کس آنها را گرامی بدارد به ما اهانت نموده و هر کس که به آنها اهانت کند، به ما احترام نموده است، هر کس به آنها بدی کند به ما خوبی کرده و هر کس به آنها خوبی کند، به ما بدی نموده است، هر کس آنها را تصدیق کند، ما را تکذیب نموده و هرکس که آنها را تکذیب کند، ما را تصدیق نموده است. هر کسی که شیعه ماست، هرگز آنها را یار خود نگیرد و با آنها همکاری ننماید.»

 

ایشان در مراسم صبحگاه عنوان کردند,معجزات و کرامات حضرت رضا علیه‌السلام بسیار زیاد است، به طوری که شیخ حرّ عاملی می‌نویسد: «معجزات امام رضا علیه‌السلام از حدّ تواتر تجاوز کرده است.»(۹) بنابراین چه بسیار انسان‌هایی هستند که با تشرّف به بارگاه ملکوتی آن امام همام علیه‌السلام از دریای بی کران کرامتش بهره و نصیبی برده‌اند.

شیخ صدوق می‌گوید: وقتی رکن الدوله، یکی از وزرای حکومت آل بویه را از رفتن به زیارت امام علی بن موسی الرضا علیه‌السلام با خبر ساختم، به من گفت: مرقد آن امام علیه‌السلام را بارها زیارت کرده ام و حاجت های زیادی از ایشان گرفته‌ام. هنگامی که به آن جا رفتی برای من دعا کن و به جای من زیارت نما که در آن مکان دعا اجابت می‌شود.

«ابومنصور عبدالرزّاق» وقتی فهمید که حاکم توس (معروف به بیوردی) فرزندی ندارد، به او گفت: چرا به زیارت امام رضا علیه‌السلام نمی‌روی تا در آن جا از خداوند فرزندی طلب کنی؟ من بارها در آن جا حوائجی از خداوند خواسته ام و خداوند حاجتم را به برکت آن امام بزرگوار بر آورده نموده است. حاکم توس می‌گوید: نزد امام رضا علیه‌السلام رفتم و از خداوند حاجتم را خواستم. خداوند فرزند پسری به من عطا کرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها